Tableta Myria DC-0162

Moderator: Moderatori

Tableta Myria DC-0162

Mesaj necititde AgeX3 » 12 Iul 2012 09:36

Salut in urma cu 5 zile miam achizitionat o tableta myria DC-0162 ,a mers bine rula jocurile foarte bine la fel si programele ,apoi am descoperit root ul ,am incercat sai fac root cu multe programe si na mers apoi am dat de z4root si am putut sal root ez a mers bine mergea perfect apoi am zis dece sa nui dau un restart ,sa inchis apoi cand sa deschis sa oprit la prima imagine si a stat 2 ore si acum face asa nonstop ,singura chestie e ca daca il las sa se descarce si l baga in priza imi arata bateria ca se incarca ,eu cred ca este brickuita dar nu defiinitiv , si am putut sa intru in recovery mode ,dar foarte greu trebuia sa tin toate butoanele adica : butoanele de volumul,butonul power , butonul home ,butonul de back si inca unul ,daca ati putea gasi o solutie . Va Multumesc :mrgreen:
AgeX3

Re: Tableta Myria DC-0162

Mesaj necititde AgeX3 » 12 Iul 2012 09:36

Am uitat sa zic ca are android 2.3.4
AgeX3

Mesaj necititde Droid » 12 Iul 2012 10:00

AgeX3 scrie:Salut in urma cu 5 zile miam achizitionat o tableta myria DC-0162 ,a mers bine rula jocurile foarte bine la fel si programele ,apoi am descoperit root ul ,am incercat sai fac root cu multe programe si na mers apoi am dat de z4root si am putut sal root ez a mers bine mergea perfect apoi am zis dece sa nui dau un restart ,sa inchis apoi cand sa deschis sa oprit la prima imagine si a stat 2 ore si acum face asa nonstop ,singura chestie e ca daca il las sa se descarce si l baga in priza imi arata bateria ca se incarca ,eu cred ca este brickuita dar nu defiinitiv , si am putut sa intru in recovery mode ,dar foarte greu trebuia sa tin toate butoanele adica : butoanele de volumul,butonul power , butonul home ,butonul de back si inca unul ,daca ati putea gasi o solutie . Va Multumesc :mrgreen:

Daca ai reusit sa intri in recovery da-i wipe data/factory reset. Eu zic ca ar fi de ajuns daca nu i-ai facut doar root si nu ai umblat la altceva in firmware.
Droid
Android God

Mesaj necititde danutbanu » 23 Oct 2012 15:56

salut,

Cum ai putut sa intri in recovery mode? Eu am o tableta Myria DC-0163 fara butoane exterioare de volum.
As dori sa fac update la android, de la 2.3.4 la 40. Ma poate ajuta cineva cu pasii si linkurile necesare pentru a efectua aceasta operatiune?

Multumesc,
danutbanu

Înapoi la Alti producatori